Noví žiaci – nové technológie

Takto by sa dal nazvať prvý mesiac školského roka 2023/24. Počas letných prázdnin sme v rámci projektu BIN SGS02-2021-007 a Aktivity č.3 – Moderná učebňa - zaobstarali modernú 3D tlačiareň na kompozitné materiály Markforged vhodnú na vytváranie súčiastok z kompozitných materiálov pomocou 3D tlače a tvorbu digitálneho 3D modelu na základe fyzickej predlohy.

Cieľom projektu je zaviesť nové technológie do vyučovania hlavne v odboroch strojárstvo, mechatronika, elektrotechnika. realizáciu projektu a zavedenia aditívnych technológií a reverzného inžinierstva do vyučovacieho procesu, zvýši sa tým úroveň vzdelávania študentov aj učiteľov. V rámci tejto aktivity budeme realizovať aj školenie učiteľov, aby sme zabezpečili čo najrýchlejší transfer informácií, ktoré v dňoch od 22.9 -30.9.2023 získame v Nórsku na univerzite v meste Narvik.

Pridané 10.9.2023