Reverzné inžinierstvo ako súčasť moderného vzdelávania

Slovenské príslovie

"Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť"

sa aj tento krát potvrdilo. Prostredníctvom workshopu sa podarilo prepojiť školu s praxou. Študenti strednej priemyselnej školy v Dubnici nad Váhom počas celého dňa mali možnosť si vyskúšať skenovanie objektov priamo v praxi, nahliadnuť do možností aplikácie robotického pracoviska a využitie 3D tlače v automobilovom priemysle. To - ako rýchlo vyrobiť súčiastku aditívnou výrobou a aká rýchla je rekonštrukcia súčiastok reverzným inžinierstvom – na to sa zamerali zástupcovia firiem ATG Slovakia s.r.o , ADIENT Slovakia s.r.o, eRobots s.r.o., Rossum integration a VŠ - TNUNI fakulta špeciálnej techniky, STU MTF, UNIZA- Strojnícka fakulta, ktorí pomocou prezentácií, praktických, interaktívnych ukážok prepojili prax so školou. V troch triedach a aj priamo na chodbe sa vytvorili malé pracoviská s moderným skenovacím zariadením. Záujem o nové informácie bol veľký – počet študentov, ktorí sa aktivity zúčastnili presiahol číslo 100 (triedy 1.A, 2.A, 2.A, 2.D, 3.F ...)

Pridané 19.5.2023