Geometrické špecifikácie produktu ako súčasť modernej kontroly komponentov

Kontrola a meranie súčiastok si vyžadujú veľkú pozornosť. Presnosť rozmerov tvorí neoddeliteľnú súčasť kvality výroby. Moderné metódy kontroly súčiastok tvoria jednu z priorít v rámci rozvoja odborného vzdelávania Strednej priemyselnej školy v Dubnici nad Váhom. Preto sa škola rozhodla spolupracovať s rôznymi inštitúciami, medzi ktoré patrí aj Žilinská univerzita, Strojnícka fakulta, katedra obrábania a výrobnej techniky. Študenti sa pravidelne zúčastňujú na rôznych prednáškach a navštevujú laboratória univerzity, kde je im umožnené oboznámiť sa s rôznymi zariadeniami.

Okrem toho škola spolupracuje aj s firmami – napríklad s firmou JAMP, ktorá poskytla informácie prostredníctvom prednášky priamo v škole o spôsoboch kontroly výrobkov, ktoré firma vyrába pre rôzne odvetvia, taktiež ponúkla spoluprácu v oblasti poskytnutia odbornej praxe pre študentov.

Aktivita 3 – Moderná učebňa

Pridané 9.5.2023