Úspešne sme zahájili nórsky projekt BIN SGS02_2021_007!

V rámci otváracej konferencie projektu BIN SGS02 sme mohli na našej univerzitnej pôde privítať vzácnych hostí pána rektora prof. Čelka; prorektora pre medzinárodné vzťahy a marketing prof. Ristveja; pána veľvyslanca doc. Sokolíka, ktorý pôsobil dlhé roky ako veľvyslanec v Nórsku; zástupcov z výskumnej agentúry pani Kubalákovú a pani Kompišovú; našich projektových partnerov z Nórska UiT The Arctic University of Norway a zo Slovenska SPŠ Dubnica nad Váhom.

Súčasťou otváracej konferencie bolo predstavenie projektu a jednotlivých zainteresovaných projektových subjektov a rovnako aj exkurzia pre študentov, profesorov, výskumníkov a širokú verejnosť s cieľom poukázať na benefity aditívnej výroby a virtuálnej reality pre výrobný proces.

Naši partneri z Nórska mali rovnako možnosť navštíviť malebnú dedinku Čičmany, slovenský betlehem v Rajeckej Lesnej a kúpele Rajecké Teplice. Už teraz sa tešíme na ďalšiu podobnú udalosť.

Pridané 1.12.2022